Struer Kommune udbyder ubebygget areal i Humlum til opførelse af udlejningsboliger
Struer Kommune samarbejder med DGI Vestjylland om at fremme frivillighed og foreningsliv blandt skolebørn
Så er der nyt fra EDC Ejendomsgruppen Struer
Der sker hver uge spændende ting omkring dig i det lokale erhvervsliv med nyheder, tilbud og arrangementer. Vi har lavet en kort opsummering fra de seneste dage
Drømmer du om en bolig i absolut topklasse? Vi har samlet de dyreste boliger, der lige nu er til salg i Struer.
Så er der nyt fra My Style
Så er der nyt fra MIN KØBMAND I ASP
Så er der nyt fra Museerne i Holstebro
Struer byder i weekenden på et væld af musikalske oplevelser og underholdning, når både Sys Bjerre, Kælderen Struer og Mette Juul indtager scenerne med deres unikke koncerter og events.
Fredag den 26. september 2025, fra kl. 09:30, forvandles gågaden i Struer til et festligt og landligt univers med et strejf af det vilde vesten. Open By Night byder på gode tilbud, hygge og en unik oplevelse for alle.
Så er der nyt fra HESCA
Så er der nyt fra Nasii Akupunktur
Så er der nyt fra MIN KØBMAND I ASP
Så er der nyt fra REMA 1000 HOLSTEBROVEJ
Så er der nyt fra EDC Ejendomsgruppen Struer